
16.6.-krémově bílé listy samečka kolomikty se změnili na nachově červené1166 viewsJun 16, 2009
|
|

16.6.-sameček už má téměř všechy květy zaschlé1142 viewsJun 16, 2009
|
|

16.6.-samičky pořád ještě kvetou1153 viewsJun 16, 2009
|
|

16.6.-tahle hromádka roští mi zbyla po řízcích , které se neujaly1086 viewsJun 16, 2009
|
|

14.6.-kiwi, které mi odumřelo loni jsem letos vytrhl.Tuhle fotku jsem zde umístil z toho důvodu, aby bylo vidět, že mému minikiwi vedly kořeny nejen po povrchu , ale hlavní vedly hluboko pod zem.1121 viewsJun 16, 2009
|
|

14.6.-takhle začínají pučet kořínky1121 viewsJun 16, 2009
|
|

14.6.-můj pěttitelský ,,úspěch". Pouze tolik je mi ujalo řízků z celé várky.1094 viewsJun 16, 2009
|
|

13.6.-tuhle kvetoucí větvičku jsem ustřihl ze samečka a dal jsem jí ke kiwi na chalupě. Uvidíme zda to stačilo pro opylení asi stovky květů na samičce.1084 viewsJun 16, 2009
|
|

7.5.- pro porovnání jsem vyfotil přírůstky části rostliny, která není poškozená a je vyživována jak středem větve tak kůrou.1017 viewsJun 16, 2009
|
|

7.5.-takto vypadá řízek, který se ujal a brzo bude pouštět kořeny1025 viewsJun 16, 2009
|
|

7.5.-tady jsem ostříhané větvičky dal do písku. Úspěšnost mnohem větší.941 viewsJun 16, 2009
|
|

7.5.-množení minikiwi-pruty jsou ostříhány na podzim,namočeny ve stimulátoru a zapíchány do země. Z celé hromady se ujaly 4 kusy946 viewsJun 16, 2009
|
|

7.5.-krémově bílé panašované listy samečka kolomikty-ty se později změní na červené921 viewsJun 16, 2009
|
|

7.5.-takto slabě přirůstá část rostliny, která nemá kůru a živiny putují pouze středem větve.949 viewsJun 16, 2009
|
|

14.3.2009- tyhle vajíčka byly pod kůrou925 viewsMar 14, 2009
|
|

14.3.2009- poškozené kiwi z druhé strany1002 viewsMar 14, 2009
|
|

2.3.2009-sníh dodá vláhu a možná i zbrzdí rašení967 viewsMar 14, 2009
|
|

2.3.2009-mladé kiwi přikryté chvojím1025 viewsMar 14, 2009
|
|

7,3,2009- poškozené kiwi před odstraněním odumřelé kůry.910 viewsMar 14, 2009
|
|

14,3,2009- tuhle housenku jsem vydobyl zpod kůry na kiwi. Je to škůdce, který kiwi poškodil a nebo se tam nastěhovala až po poškození?890 viewsMar 14, 2009
|
|

14.3.2009- poškozené kiwi z jedné strany. Nevím zda je to škůdcem a nebo se tam ta housenka nastěhovala až potom co bylo kiwi poškozeno911 viewsMar 14, 2009
|
|

15.1.-A.Arguta -zimnaja .okrasnaja.1098 viewsFeb 11, 2009
|
|

25.6.-díky dobrým duším jsem mohl obnovit můj pěstební koutek po uhynulé argutě. A navíc jako bonus jsem dostal ještě kustovnici a další druh arguty. Díky Aminko.1040 viewsFeb 11, 2009
|
|

10.7.-Arguta přesazovaná v roce 2006-na podzim.Průměr kořenů 70 cm. Vysadil jsem jí na jaře 2006 a jelikož jsem měl omylem 2 stejné rostliny, tak jsem jí přesadil na chalupu.Pro porovnání je na obrázku i moje 5-ti letá dcera.1060 viewsFeb 11, 2009
|
|

20.9.-tady je vidět, jak vyrostla arguta, kterou jsem sázel 29.6. a balil její kořeny do pletiva.1013 viewsFeb 11, 2009
|
|

20.9.-začíná se na chladnější chalupě projevovat podzim.Listy mění svoji barvu. Tady jsem chtěl hlavně ukázat,jak chci využít starý strom, jako oporu pro argutu.Uvidíme příští rok, jak to bude fungovat.1011 viewsFeb 11, 2009
|
|

20,9,-výsadba na chalupě ke zdi1034 viewsFeb 11, 2009
|
|

29.6.-takhle sázím kiwi na chalupě.Řádí nám tam všelijaké potvory jako hryzec, krtek, kočky, ... A tak je nezbytné chránit kořeny pletivem.Rostlinku tam uložím a pletivo pěkně ohnu až ke kmínku, aby se tam nedostali všeljaké ty potvů1106 viewsFeb 11, 2009
|
|

9.10.-přichází podzim. Listy opadávají a plodů už taky moc není. Jejich vynikající chuť jim nedovolí dlouho se na rostlině udržet. A tak je hned sníme. Ještě že zrají postupně.1165 viewsFeb 11, 2009
|
|

9.10.-tuhle samičku kolomikty jsem sázel koncem května 2008.Objednával jsem z Kruhu loni na podzim/2007. Moc mě potěšila jak roste.Letos na jaře měla náznak kvítků, ale nezadařilo se.Zřejmě jsem to přelil a první šly pryč květy. 1045 viewsSnad v roce 2009 pokvete a pochutnáme si na prvních kolomiktách.Škoda jen, že nemůžu určit o jakou se jedná. Chtěl bych to znát z toho důvodu,abych věděl , kdy plodí. Až to poznám, objednám si nějakou další, která bude plodit dřív a nebo později. A měl bych tak kiwi od července do listopadu.Dle údajů na http://docs.google.com/Docid=dc6c4d59_4ww3h7sdw dozrávají kolomikty v červenci a srpnu a arguty zrají od září a vydrží do mrazů.Feb 11, 2009
|
|

22.12.-množíme-ostříhané pruty jsem dle rad pana hejduka na www.kiwiland.cz upravil na 40 cm a oříznul špičku do šikma. Letos vyzkoušíme nový stimulátor -viz foto.1124 viewsFeb 11, 2009
|
|

22.12.-po namočení do stimulátoru jsem řízky zapíchal za dům na stinné místo do záhonu. V bílém kýblu jsem dal několik řízků do ,,betoňáku". 983 viewsFeb 11, 2009
|
|

25,6-a takhle vypadají plody na hejdukově dvojce1085 viewsJun 25, 2008
|
|

25,6-takže v téhle fázi se asi tahle rostlinka už nevzpamatuje. Nechám jí asi jako oporu pro novou.1076 viewsJun 25, 2008
|
|

16,6,-další opatření proti nevyžádanému pobytu koček. Rozbalil jsem na zem značkovací podzemní pás na elektřinu.1113 viewsJun 16, 2008
|
|

16,6,-prozatimní opatření proti kočkám.Zapíchané větvičky by jim měly alespoň znepříjenit pobyt.1119 viewsJun 16, 2008
|
|

16,6-zkáza čtyřky pokračuje1161 viewsJun 16, 2008
|
|

16,6,-sazeničky z loňska.Škoda, že mají smyté označení lihovým fixem. Mohly by nahradit umírající rostlinu.1077 viewsJun 16, 2008
|
|

16,6-ostatní kiwi prospívají1191 viewsJun 16, 2008
|
|

16,6,-zkáza Hejdukova kiwi č.4 - urodnaja pokračuje1186 viewsJun 16, 2008
|
|

16,6,-samička kolomikty se ujala a krásně roste1176 viewsJun 16, 2008
|
|

16,6,-detail červených listů1131 viewsJun 16, 2008
|
|

16,6,-celkoý pohled na samečka kolomikty z kruhu1112 viewsJun 16, 2008
|
|

5,6,-můj pěstitelský ,,úspěch". Vlevo rostlinka, která se chytla ze zimního řízkování. Vpravo prázdné vrhlíky=rostlinky, které se neujaly.1008 viewsJun 13, 2008
|
|

9,6,-porovnání zdravé a ,,nemocné" rostlinky.1050 viewsJun 13, 2008
|
|

13,6,-kiwi č.4. chřadne a chřadne. Nevím si rady.1047 viewsJun 13, 2008
|
|

9,6,2008-vlevo list kiwi v pořádku. Vpravo list kiwi, které chřadne.Přehnojením by to nemělo být.Všechny rostliny hnojím stejně.Spíš mám podezření , že si tam kočky udělaly záchod a rostlinka tak dostává příliš mnoho ,,živin"1125 viewsJun 13, 2008
|
|

13,6,-kiwi 4. dále chřadne981 viewsDnes jsem obdržel následující zprávu ohledně přehnojení:
Vážený pane Táborský,
dostal jsem na mail váš dotaz ohledně poškození keře kiwi.Pokud hnojíte roztokem Hycol- Z dle návodu-1x za tři týdny v době vegetace a dodržujete koncentraci(0,1%-0,3%)nemůže k poškození rostlin dojít.Konzultoval jsem tento problém i na VÚRV Ruzyně,proto ta opožděná odpověď z mé strany.Jinak při koncentracích Z nad 1% jsou možné u některých citlivých rostlin nekrózy,vzniklé tzv. popálením.Ty ale vypadají zcela jinak .Jun 13, 2008
|
|

5,6,samička kolomikty. Loni mi jednu úspěšně zlikvidovali slimáci. Tak jsem tuhle nechal v květináči a vysadil až teď. Snad už tolik slimáků nebude a rostlinka odolá.Druhá samička kolomikty narašená omrzla a zatím se nic neděje. 952 viewsPočkáme do srpna a uvidíme.Snad se vzpamatuje.Jun 05, 2008
|
|

5,6,-sameček kolomikty.Taky letos kvetl. Ale květy už jsou odkvetlé.Snad bude mít příští rok koho opylovat.930 viewsJun 05, 2008
|
|

5,6,-takhle kvete sameček. Loni sice taky kvetl, ale neměl koho opylovat.Bliznu u květu nehledat.Tu mají jen samičky.977 viewsJun 05, 2008
|
|

5,6-první květy samičky. Loni všechny květní pupeny zmrzly. Snad bude letos úrodička. Samička má na rozdíl od samečka vyvinutou bliznu.954 viewsJun 05, 2008
|
|

5,6-takhle vypadá moje zelená stěna z kiwi1068 viewsJun 05, 2008
|
|

829 views19,5-letošní rekordman (samička arguty) má k dnešnímu datumu 19,5 přírůstek 60 cm. May 19, 2008
|
|

894 views19,5-sameček kolomikty za celý loňský rok přirostl asi o 10 cm. A letos do dneška přirostl o cca 35 cm. May 19, 2008
|
|

801 views19,5-květní pupeny na samci kolomiktyMay 19, 2008
|
|

938 views19,5,-arguta s květními pupeny. Je zajímavé, že na chalupě u rostliny, která je na východní zdi a roste velice bujně jsem našel jen 3 květní pupeny. Jak radil pan Hejduk-při plném osvícení je zřejmě plodnost dřív. Rostlina však roste o něco méně. a na jižním stanovišti nesmí být na vysychavé půdě. A nebo se musí zalývat.Jinak uschne-viz moje dřívější fotky z chalupy.May 19, 2008
|
|

981 views19,5-Tahle loňská arguta zřejmě taky omrzla. A to ve fázi nerozvinutých pupenů.Ale začíná se vzpamatovávat.May 19, 2008
|
|

1005 views19,5,-celkový pohledMay 19, 2008
|
|

948 views19,5,-letošní zimní řízkovanci. Někteří se chytli. Ale některým začínají černat listy. Možná příliš sluníčka. Tak jsem je dal do hluboké bedny a přikryl záclonou. Uvidíme kolik zůstane.May 19, 2008
|
|

899 views19,5,-druhá loňská kolomikta se zelená. Ovšem něco mi okusuje listy viz vrchol rostliny a zasychají konce některých listů. Možná přemokření. Takže příště asi větší drenáž do vrhlíku.May 19, 2008
|
|

19,5,-takhle mi omrzla kolomikta, která byla o cca 30 cm níž než ostatní kiwi v větináči a zatím se neprojevuje844 viewsMay 19, 2008
|
|

877 views21,4 Letošní rekordní přírůstek na chalupě=10 cm k 21,4 . Ideální je asi kiwi na východní nebo západní zdi. Tedy co se týče přírůstků.S plodností to nemusí být až tak horké. Je možné, že plný osvit (jižní stanoviště) jí dokáže plodnost podpořit. Ale zase to dřív raší a může to omrznout.Apr 22, 2008
|
|

831 views22,4 Takovýhle výškový rozdíl mezi kolomiktami způsobil, že spodní omrzla a horní vydržela.Apr 22, 2008
|
|

833 views22,4-Tahle kolomikta má už květní pupenyApr 22, 2008
|
|

787 views22,4 omrzlá kolomikta, která byla ,,pod vanou". Ostatní rostliny v pohoděApr 22, 2008
|
|

805 views16,4,2008 Lehce spálené lístky kiwi. Slunce na ně svítilo jen mezi cca 17-18-tou hodinou. I tak byl pobyt v tmavém sklepě příliš dlouhý. A nebo bylo příliš mnoho slunce.Apr 16, 2008
|
|

801 views16,4, Takhle raší vzrostlá rostlina.Apr 16, 2008
|
|

812 views6,3 Množení ve vodě.Dokonáno jest.Apr 04, 2008
|
|

823 views2,4, Takhle bledé a narašené jsou kolomikty když jsem je vytáhnul ze sklepa. Tady byly ukryté dočasně před mrazy.Apr 04, 2008
|
|

825 views5,3, Nakontejnerovaná kolomikta dává o sobě taky vědět.Apr 04, 2008
|
|

779 views5,3 Pupeny se zvětšujíApr 04, 2008
|
|

936 views5,3, Opatření proti mrazu. Kameny a cihly by měly naakumulovat teplo a to by mělo trochu rostliny ochránit. I když ve fázi pupenů, když nejsou rozvinuté lístky je kiwi dost odolné.Apr 04, 2008
|
|

789 views5,3, Když mrzne, dělají se na kiwi z ronící mízy rampouchy.Apr 04, 2008
|
|

874 views1,3, A začíná smutný konecApr 04, 2008
|
|

774 views26,2, Bohatě raší.Ale to je tak asi všechno. Kořínky zatím nic.Apr 04, 2008
|
|

820 views26,2, na řízkách ve vodě se objevují i květní pupeny.Apr 04, 2008
|
|

794 views26.2. Kiwi venku začíná vystrkovat ,,růžky"Apr 03, 2008
|
|

811 viewsPozdě ořezáno. (5.2.2008) a kiwi začíná plakat.Apr 03, 2008
|
|

776 views1. března Množení ve vodě se nekoná.Řízky hynou.Apr 03, 2008
|
|
| 119 files on 2 page(s) |
 |
1 |  |
|